ورود/ثبت نام

اپلیکیشن‌ های ایرانی در پلتفرم iOS در راستای واکنش به اقدام اپل اعلام کرده‌اند که چنانچه کاربران همچنان مایل هستند از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنند، باید از نسخه وب اپلیکیشن استفاده کنند. در همین راستا بسیاری از کاربران به دلیل سرعت پایین نسخه وب اپلیکیشن و فرآیند نسبتا طولانی آن که می‌بایست مرورگر خود را باز کنند و آدرس موردنظر را وارد کنند تا نهایتا بتوانند از خدمات اپلیکیشن موردنظر استفاده کنند، شکایت داشته و این روش را نمی‌پسندند، اما می‌توان به کمک یک ترفند ساده، این فرآیند را خیلی کوتاه‌تر و ساده‌تر کرد.

به عنوان مثال اپلیکیشن اسنپ یکی از قدرتمندترین سرویس‌های تاکسی اینترنتی است، استفاده از نسخه وب اپلیکیشن را به کاربران خود پیشنهاد داده است. اساس کار در این روش ایجاد یک میانبر یا همان شورتکات روی هوم اسکرین می باشد اما از آنجا که iOS یکسری محدودیت دارد، برای انجام این کار می‌بایست تنها از مرورگر پیش‌فرض این پلتفرم یعنی سافاری (Safari) استفاده کرد.

 

     ابتدا مرورگر سافاری را در آیفون خود باز کرده و آدرس موردنظر را در نوار جستجوی آن تایپ کنید.

     حال در پایین صفحه آیکون به اشتراک‌گذاری (یک مربع با فلش رو به بالا) را مشاهده می‌کنید که با ضربه زدن روی آن، یک منوی جدید باز می‌شود. در این قسمت شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های مختلف، آدرس وب سایت موردنظر خود را در هر جایی که دوست داشته باشید به اشتراک بگذارید. حال اگر با انگشت خود را به سمت چپ سوایپ کنید، گزینه Add to Home Screen را مشاهده خواهید کرد که می‌بایست روی آن ضربه بزنید.

     پس از آنکه گزینه Add to Home Screen را انتخاب کردید، از شما خواسته می‌شود که نامی برای این میانبر اختصاص دهید.

     در آخر روی Add ضربه بزنید تا آیکون موردنظر به هوم اسکرین گوشی شما منتقل شود. از این پس هرگاه خواستید به آدرس موردنظر بروید، کافی است روی آیکون و میانبر ساخته شده، ضربه بزنید تا مستقیما به صفحه موردنظر هدایت شوید.

علاقه مندی ها 0
مقایسه